reklam

ılgaz esnaf

istanbul esnaf

ankara esnaf

Bugun...
20-04-2018 01:43:00 büyüt küçült

REKTÖR AYRANCI'DAN ILGAZ'A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

REKTÖR AYRANCI'DAN ILGAZ'A ÖVGÜ DOLU SÖZLER Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Hasan Ayrancı'dan Ilgaz'a övgü dolu sözler.
reklam

 

 

 

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ve Emel Oktay Türkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından ortak düzenlenen Turizm Haftası etkinliği programı Ilgaz’da gerçekleştirildi.

 

 Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirilen Programa Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Ilgaz Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Ilgaz Belediye Başkanı , akademisyenler, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın söylenmesinin ardından Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mikail Kara yaptığı kısa hoş geldiniz konuşmasında okulun kısa tarihçesi, vizyon ve gelecekteki hedefleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Kara konuşmasının devamında, turizmin petrol ve otomotivden sonra en büyük 3. Sektör olduğunu ve dünyada her 16 çalışandan birinin turizm sektöründe istihdam edildiğini, kendi okullarının da bu sektöre yetişmiş kalifiye personeller yetiştirmem için var gücüyle çalıştığını söyledi.
 

AYRANCI'DAN ILGAZ'A VE ILGAZLI'YA ÖVGÜ DOLU SÖZLER


Çankırı Karatekin üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ise günün önemine binaen yaptığı konuşmada “ Bizim ülkemiz çok güzel ve dört mevsimin tam anlamıyla yaşandığı bir ülke olağanüstü bir florası, olağanüstü bir coğrafyası var. Bu bitki coğrafyasının en güzel örneklerinden birini de Çankırı sunuyor bizlere bizim Biyoloji bölümümüz laboratuvarlarda ilçelerden getirdikleri endemik bitkileri ve sıfır yok oluş dediğimiz türleri inceliyorlar ve bizde destekliyoruz memnuniyetle. Ilgaz bunlar içerisinde tabi çok özel bir yer. Ilgaz sen Anadolu’nun yüce bir dağısın dizeleriyle memleket hasretiyle dillendirilmiş ve bu başka şehirlere nasip olmayan bir ilçe. Bizim ülkemiz adeta bir açık hava müzesi her yerinde ayrı bir tarih, ayrı bir kültür, ayrı bir doğal güzellik var.” sözleriyle başladı.

Rektör Ayrancı, konuşmasının devamın da Turizmin ülke ekonomisine katkısı, kültürel etkileşimleri, turizmin sadece plaj turizmi olarak algılanmasının hepten değişmesi için yeni turizm destinasyonları oluşturulması ve var olanların değerlendirilmesi gerektiğini, örneğin yapılan araştırmalarda ülkemize gelen turistlerin ülkemizde en çok yabani hayatla ilgili merakları olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

 

ILGAZ'DA ÖĞRENCİ İKİ KATINA ÇIKACAKAyrancı konuşmasının Ilgaz ve Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ilgili bölümünde ise “ Biz üniversite olarak memleketimizin bu nadide köşesinde burada ki okulumuz vasıtasıyla çok güzel şeyler yapmak istiyoruz. Herkes kendi evinin önünü süpürmeli desturu ile önce kendi okulumuzu sonra Ilgaz’ı geliştirmek istiyoruz. Önce fiziki imkanlarımızı geliştireceğiz. Çok güzel bir eğitim binamız var ama bir süre sonra bize yetmeyecek fiziki kapasitemizi artıracağız. Bunun dışında bölümlerimizi artıracağız. Okulumuz bugüne kadar tek bölüm ile yoluna devam ederken Turizm Rehberliği bölümünü açtık izin ve hoca işlemleri tamam yeni dönemde öğrenci alacağız. Ilgaz’da bir anda öğrenci sayısı iki katına çıkacak dolayısıyla bir şehirde üniversal hayat nasıl yaşanıyorsa Ilgaz’da da o şekilde yaşanacak. Yine başka yeni bölümler açılması üzerinde ki çalışmalarımız devam ediyor. Nihai hedefimiz ise Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulunu Ilgaz’a yakışır bir Turizm Fakültesine çevirmektir.” dedi.

 

 

 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Batuhan Koca dahil

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar


Bu haber 2321 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI