reklam

ılgaz esnaf

istanbul esnaf

ankara esnaf

Bugun...
25-09-2018 16:22:00 büyüt küçült

ILGAZLI GENÇLER MESİRE ALANLARINI TEMİZLEDİ

ILGAZLI GENÇLER MESİRE ALANLARINI TEMİZLEDİ Gençler Ilgaz mesire alanlarını temizlediler.
reklam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ILGAZ GENÇLİĞİ KIRKPINAR YAYLASI'NI TEMİZLEDİ

Ilgaz Federasyonu Ilgaz Gençlik Kolları Ilgaz mesire alanlarını temizleyerek bilinç uyandırdılar.Geçtiğimiz günlerde piknikçilerin bıraktıkları atıkları yiyerek hayvan ölümlerine neden olmuşlardı.Hem sosyal medyada çok büyük tepkilere yol açmışlar hemde yaylacıları çok büyük zarara uğratmışlardı.

Ankara Ilgaz Dernekler Federasyonu Gençlik Kolları geçtiğimiz hafta sonu mesire alnalarını temzileyerek güzel bir organizasyon düzenlediler.

 

"Ilgaz Federasyonu Ilgaz Gençlik Kolları olarak 23/09/2018 tarihinde Ilgazlı gençler ve hemşerilerimizle birlikte doğayı ve çevreyi korumanın önemini anlatabilmek, öncelikle gelen piknikçileri ve memleketimiz olarak tüm hemşeri ve ziyaretçileri bilinçlendirebilmek amacıyla; piknikçilerin ve Ilgaz’a gelen ziyaretçilerin odak noktalarından biri olan Kırkpınar yaylasında daha önce atılmış, bırakılmış çöpleri el birliğiyle toplamaya çalıştık. Projemizde ilk olarak Kırkpınar yaylasını seçme hedeflerimizden birisi yakın zamanda yaşanan hayvan ölümleriydi. Bu durum hayvancılık yapan Ilgazlı hemşerilerimizin mağduriyetini gidermek, hayvan severler olarak hayvanlara gelen zararı ortadan kaldırabilmek ve çevre bilincine sahip hemşeri ve gençlerimizle sahip olduğumuz bu bilinci çevremizdekilere de aktarabilmek amacı bize ilk adımı Kırkpınar yaylasında atmaya teşvik etti.

Heyecan ve gururla gerçekleştirdiğimiz bu projemizde oluşturmak istediğimiz çevre bilincinin herkese ulaştırabilmiş ve örnek olabildiğimiz umuduyla; projeye katılım sağlayan tüm gençlerimize, hemşerilerimize, Ilgaz Federasyonu'muza bizleri tesislerinde ağırlayarak kahvaltı veren Akbak Bp Akaryakit & Restaurant ulaşımda destek veren ve kolaylık sağlayan Pursaklar Belediyesi Çakır Ünal Turizm İşletme sahibi Ünal Özdemiroğlu’na, Eymen Pide Mustafa Ustaya, hemşerilerimiz olarak Kırkpınar yaylasında köy ayranından mahrum bırakmayan Abdullah-Sultan Kırkpınar ailesine teşekkürlerimizi iletiyoruz."

 

Ilgaz Haberleri ailesi olarak kendilerine teşekkür ediyor , çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

 

 

 


Bu haber 2308 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI