reklam

ılgaz esnaf

istanbul esnaf

ankara esnaf

Bugun...
13-11-2018 17:46:00 büyüt küçült

ILGAZ KIŞ TURİZMİNE DAMGA VURACAK

ILGAZ KIŞ TURİZMİNE DAMGA VURACAK 24 Kasım'da açılıyor.
reklam

 

 

 

 

 

 

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezinde kış Turizm sezon hazırlıkları tamamlandı. Önümüzdeki günlerde başlaması muhtemel kar yağışı ile kayak sezonuna merhaba diyecek. Yapılan çalışmalarla Ilgaz Yıldıztepe Kayak merkezi bu sene yine kendi rekorunu kıracak gibi görünüyor.

 

Günübirlik ziyaretçi ağırlıklı bölgeden geçen sene yaklaşık 60 bin ziyaretçi faydalanırken, bu sene İl Özel İdare ve Ilgaz Kaymakamlığı tarafından yapılan alt yapı çalışmalarıyla ziyaretçi sayısının ikiye katlanması bekleniyor.

 

Yurdumuzun yeni kayak merkezlerinden olan 1400 rakımlı Ilgaz Yıldıztepe, eski adı kadın çayırı yapılan çalışmalarla son şeklini aldı.

 

Ilgaz Kaymakamı Muhammed Gürbüz’ün Kars Sarıkamış’dan Ilgaz'a atanmasıyla başlayan kış turizmindeki gelişme ise yükselerek devam ediyor.

 

Yap İşlet Devret modeliyle Ilgaz Kaymakamlığı tarafından 2017 yılında yapımına başlanan yeni kafeterya, aynı yıl kış sezonunda hizmet vermeye başlamıştı. Bu sene projeden kalan eksikliklerin giderilmesi ile yapılan küçük tamirat tadilatlarla sezon hazırlığı tamamlanmış oldu. Yeni Kafeterya, Sezonun ilk hizmetini Öğretmenler günü münasebetiyle önümüzdeki hafta sonu vermeye başlayacak. Öğretmenler gününde hizmete açılacak olan 3 katlı 2 bin metrekare kapalı alana sahip yeni kafeterya da; 4 süit oda,18 tuvalet,3 personel odası,2 mescit,1 mutfak,300 kişilik kafeterya yer alıyor.

 

 

Yıldıztepe Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi

 

Kış sporlarının yanı sıra dağ yürüyüşü, kros, dağ bisikleti, kampçılık, izcilik, karavan turizmi, dağcılık gibi etkinliklere uygun olup, yılın 12 ayında turizm hareketini bünyesinde barındıran Yıldıztepe, Ilgaz ilçe merkezine 20, Çankırı’ya 70 km, Çankırı-Kastamonu karayolu üzerinde bulunan Ilgaz Dağı 15 Temmuz İstiklal Tüneli’ne 6 km. uzaklıkta.

 

Kadın çayırı 2005/9280 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla Çankırı Ilgaz Kadın Çayırı-Yıldıztepe Turizm Merkezi olarak ilan edilmiş, 2006 yılında da 2006/11264 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla da “ Çankırı -Ilgaz – Kadın çayırı Yıldıztepe Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ” ilan edildi.

 

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezinde; 50 oda,140 yatak kapasiteli 2 otel,Ilgaz Orman İşletme Müdürlüğüne ait bir misafirhane,1600 metre uzunluğunda Telesiyej, 900 metre uzunluğunda Teleski,3 adet 4700, 2000, 1000 m,olmak üzere üç pist ile 300 m yeni başlayanlar pisti,400 kişilik Kafeterya,2 adet sentetik ve çim olmak üzere 2 futbol sahası bulunuyor.

 

Öte yandan Küresel ısınma nedeniyle kayak merkezlerine zamanında yeterli kar yağmaması karşısında yurdumuzda da bazı kayak merkezlerinde yeni uygulanan kar üreten makinelerin, kartopu makinesinin Ilgaz içinde düşünülmesi önem arz etmekte.

 

 

 

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar, masa, oturma odası ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: oturma odası ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, ağaç, bulut, ev, masa ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, ev, ağaç, bulut ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: ağaç, gökyüzü, bulut, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: ağaç, gökyüzü, bitki, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: ağaç, gökyüzü, dağ, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: ağaç, gökyüzü, bitki, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, ağaç, bulut, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: bulut, gökyüzü, dağ, ağaç, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: ağaç, yol, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, ağaç, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: ağaç, gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: ağaç, gökyüzü, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, dağ, açık hava ve doğa

 

 


Bu haber 3001 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI