reklam

ılgaz esnaf

istanbul esnaf

ankara esnaf

Bugun...
21-10-2014 22:36:00 büyüt küçült

ILGAZ DAĞI'NA DEV YATIRIM

ILGAZ DAĞI'NA DEV YATIRIM Ferko İnşaat’tan Ilgaz Dağı’nda 22,5 milyon dolarlık turizm yatırımı.
reklam

 

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe geliştirdiği özellikli projeler ile öne çıkan Ferko İnşaat, turizm alanında yeni bir projeye imza atıyor. Ferko İnşaat, kış turizminin önemli destinasyonlarından Ilgaz Dağı’nda hayata geçireceği Ilgaz Mountain Otel ve eski resort tesisinin yenilenmesi için 22,5 milyon dolarlık yatırım yapacak. 12 bin 700 metrekare kapalı alana sahip olacak otelin, hem Ilgaz Dağı’nda tatil yapmak isteyenlerin hem de kış sporlarının yeni adresi olması hedefliyor.
 
Eşsiz güzelliği ile kış turizminin önemli destinasyonlarından Ilgaz Dağı’nda Ilgaz Mountain Resort ile hizmet veren Ferko İnşaat, yeni bir otel yatırımı için start verdi. Ilgaz Mountain Otel’in tanıtımı için Ilgaz Dağı’nda gerçekleşen toplantıya, Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten ve Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten katıldı.
 
Ferit Meriçten: “Yeni oteli Mayıs 2015’te tamamlayacağız”
 
Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten, Ilgaz Mountain Otel’in, Ilgaz Dağı’nın 1.750 metre yüksekliğindeki 60 bin metrekarelik orman tahsisli alan içerisinde kurulacağını açıkladı. Toplam 12 bin 700 metrekarelik kapalı alan üzerine inşaa edilecek otelin, 144 oda ve 268 yatak kapasitesine sahip olacağını kaydeden Meriçten, ‘‘İnşaatına bu ay içinde başlayacağımız yeni otelimizi Mayıs 2015’te tamamlamayı planlıyoruz. Otelimiz, konaklamanın yanı sıra balo ve konferans salonları ile birlikte aynı anda yaklaşık 700 kişiye hizmet verebilecek. Otelimiz ve var olan resort tesisimizin yenilenmesi için toplam 22,5 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştireceğiz” dedi. 
 
Gökçe Meriçten: “Kayak pistlerinin işletmesine talibiz ”
 
Ilgaz Dağı’nın yeni kayak pisti yatırımlarıyla kışın, muhteşem doğa güzelliği ile de yazın alternatif turizm merkezi olacağını belirten Gökçe Meriçten, “Geçen yıl Ilgaz Mountain Resort’te 75 bin geceleme gerçekleştirildi. Bu rakam Kastamonu genelindeki gecelemenin yüzde 45’ine denk düşüyor. Hizmete açılan havaalanının etkisi ve kayak pistlerinin tamamlanmasının ardından burada turizmin yılın 12 ayına yayılmasını bekliyoruz. Oluşacak ihtiyacı Ilgaz Mountain Resort ve Ilgaz Mountain Otel’i ile önemli ölçüde karşılayacağımızı düşünüyoruz.
 
Ilgaz Dağı’na yapılan yeni kayak pistleri ile ilgili de bilgi veren Meriçten, Kastamonu Valiliği ve İl Özel İdaresi tarafından 20 milyon TL yatırım ile hayata geçirilen pistler ile buradaki günü birlik konaklama tesislerinin işletmeciliğine de talip olduklarını söyledi.
 
Gökçe Meriçten: “Otel yatırımlarımızı sürdüreceğiz”
 
Kuruldukları tarihten bu yana geçen 25 yılda her zaman özellikli ve adından söz ettiren projelere imza attıklarını vurgulayan Gökçe Meriçten, “Otel yatırımlarımıza da devam ettirmeyi planlıyoruz. Şu ana kadar Türkiye’nin ilk butik otellerinden olan Beylerbeyi Bosphorus Palace Hotel, Dudullu İMES Park Oteli hayata geçirdik. Ilgaz Mountain Otel ile birlikte bu alanda yeni yatırımlar için de fizibilite çalışmalarımız sürüyor” dedi. 

Bu haber 3585 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI