reklam

ılgaz esnaf

istanbul esnaf

ankara esnaf

Bugun...
02-04-2015 11:34:00 büyüt küçült

Hainlere geçit verilmedi

Hainlere geçit verilmedi Kaos planını devreye sokan terör örgütü DHKP-C, kanlı adliye baskınının üzerinden 24 saat geçmeden İstanbul Emniyeti’ni hedef aldı. Giriş kapısındaki polislere el bombası ve silahla saldıran kadın terörist, anında karşılık vermesiyle ölü olarak ele geçirildi.
reklam

İstanbul dün DHKP-C terör örgütünün ikinci bir saldırısına sahne oldu. Saat 18.00 sıralarında Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü kapısına gelen bir kadın terörist, 2 el bombası attı.
BOMBALAR PATLAMADI

Emniyetin kapısının yakınına düşen el bombaları patlamayınca terörist kalaşnikof ve tabancalarla polise kurşun yağdırdı. Polisin anında karşılık vermesiyle kadın terörist öldürüldü. Yaklaşık 5 dakika süren çatışmada polis memurları Tayfun Demirtaş ve İhsan Merde hafif şekilde yaralandı. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan polislerin durumlarının iyi olduğu bildirildi. Çatışma sırasında bir sivilin de topuğundan yaralandığı öğrenildi.

 

TERÖRİST ARANAN ELİF KALSEN ÇIKTI

Ölen kadın teröristin attığı patlamayan ve yanında bulunan diğer bombalar fünyeyle bomba imha uzmanları tarafından kontrollü olarak patlatıldı. Olası yeni bir saldırı ihtimaline karşı Vatan Caddesi trafiğe kapatıldı, bölge ablukaya alındı. Helikopter zaman zaman devriye gezdi. Ölen saldırganın uzun süredir aranan Elif Sultan Kalsen olduğu açıklandı. Emniyet teröristle birlikte 1 uzun namlulu Kalaşnikof otomatik tüfek, 1 tabanca ile 2 el bombası ele geçirildiğini açıkladı.
86 KİŞİ GÖZALTINDA

Öte yandan çatışmanın ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler örgütün Gazi Mahallesi, Sultanbeyli gibi bölgelerde bulunan hücre evlerine ardı ardına baskınlar yapmaya başladı. Bu operasyonlarda 60'a yakın şüpheli gözaltına alındı. Emniyet önünde gösteri düzenleyen örgüt yandaşlarından da 26 kişi gözaltına alındı.


Bu haber 2509 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI