reklam

ılgaz esnaf

istanbul esnaf

ankara esnaf

Bugun...
27-12-2016 17:20:00 büyüt küçült

BAŞBAKAN'DAN ILGAZ'A DOĞALGAZ SÖZÜ

BAŞBAKAN'DAN ILGAZ'A DOĞALGAZ SÖZÜ Başbakan Yıldırım'dan Ilgaz'a doğalgaz sözü.
reklam

Başbakan Binali Yıldırım, "İstiklalin sembolü Ilgaz'dan ilan ediyorum; Yolları böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz, bayrağı indirtmeyiz, ezanları dindirtmeyiz. Dost düşman herkes bunu bilsin." dedi.

Yıldırım, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'nin açılışının ardından Ilgaz ilçesine geçti. AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret eden Yıldırım ilçe teşkilatından Ilgaz hakkında bilgiler aldı ve Ilgaz sorunlarını dinledi.

 

 

 Yıldırım, belediye ilçe teşkilatı önünde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, öğle saatlerinde 139 yıllık hayali gerçeğe dönüştürdüklerini, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'ni açtıklarını anımsattı.

Çankırı tarafından girdikleri Ilgaz Dağı'nın diğer tarafından çıktıklarını ve toplamda 11 kilometre uzunluğunda iki tüneli tamamladıklarını belirten Yıldırım, "Artık Ilgaz, 'Geçit vermiyorum.' diyemeyecek. Yazın Ilgaz'a gidip yaylalarda vakit geçireceksiniz, dinleneceksiniz ama kışın Ilgaz'ın altından tünelle geçip Kastamonu'ya gideceksiniz. Kastamonulular da Çankırı'ya gelecek. Çankırı'ya giderken de Ilgaz'ı pas geçemeyecekler.Ilgaz önemli , Ilgaz deyince  kış akla geliyor , tabiat akla geliyor , bereket akla geliyor , Ilgaz deyince 24 ayar insan akla geliyor." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, vatandaşın yüzünü güldürmek için her şeyi yaptıklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını ilçe halkına ileten Yıldırım, Erdoğan'ın da açılış için gelmek istediğini ancak önemli bir işinin çıkması nedeniyle programa katılamadığını söyledi.

Ilgaz'ın ihtiyaçlarının kendisine tek tek anlatıldığını dile getiren Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti: 

"Şimdi bize düşen bunların gereğini yapmak, onun için buradayız. Burası bir anlamda benim memleketim. Benim dünürüm de Çankırılı. Dolayısıyla buraya karşı sorumluluğumuz, yükümüz bir kat daha fazla. Çankırı, Ankara, Kastamonu, Kurşunlu , Çerkeş yolu Allah'a şükür kaymak gibi. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük milleti birleştirdik, doğu ile batıyı, kuzey ile güneyi birbiriyle buluşturduk. İstiklalin sembolü Ilgaz'dan ilan ediyorum; yolları böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz, bayrağı indirtmeyiz, ezanları dindirtmeyiz. Dost düşman herkes bunu bilsin. 15 Temmuz gecesi sizler, 79 milyon vatan evladı Türkiye'ye sahip çıktınız. Alçak Fetoculara hak ettiği dersi verdiniz. Allah sizden razı olsun. O darbe gecesi benim yolum da buraya düştü. Sabahın erken saatlerinde burada bir mola verdim. Kaymakam beyin evine misafir olduk, yarım saatimizi burada geçirdik. Onun için Ilgaz'ın bizim zihnimizde özel yeri var."

 

DOĞALGAZINIZ GELECEK ILGAZLILAR

 

Ilgaz’da ne lazım gerek Milletvekillerimizden gerekse İlçe Başkanımızdan dinledik.Doğalgazınız gelecek Ilgazlılar , notunu aldık , bize düşen gerekeni yapmaktır.

 

Adam odur ki bu dünyada bıraka bir eser , eseri olmayanın yerinde yeller eser.Ne bir eseri binlerce eserimiz var şükürler olsun.” şeklinde konuştu.

Yıldırım, 780 bin kilometrekare vatan toprağının her köşesine vatandaşların duasıyla hizmet götürmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

 

Görüntünün olası içeriği: kamera

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, sakal

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar

 


Bu haber 17821 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI