reklam

ılgaz esnaf

istanbul esnaf

ankara esnaf

Bugun...
07-04-2015 17:19:00 büyüt küçült

AK PARTİ ADAYLARI BELLİ OLDU

AK PARTİ ADAYLARI BELLİ OLDU Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili adayları belli oldu
reklam

Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili adayları belli oldu

 

28 aday adayının içerisinden temayül , mülakat , stk derken Adalet ve Kalkınma Partisi Adayları İstanbul 2. Bölge Aday Adayı Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Halen Milletvekilimiz olan Hüseyin Filiz oldu.

 

MİLLETVEKİLLİĞİ SIRALAMASI

1.MUHAMMED EMİN AKBAŞOĞLU

2.HÜSEYİN FİLİZ

 

 

HÜSEYİN FİLİZ KİMDİR ?

 

Hüseyin Filiz, 2 Şubat 1958'de Çankırı'da doğŸdu. Babasının adı İsmail, annesinin adı Kiraz'dır. 

Sanayici; Balıkesir Savaştepe EğŸitim Enstitüsü Sınıf ÖğŸretmenliğŸi Bölümünü bitirdi.

Ticari hayatına Çankırı'da başladı ve devam etti. Tarım Makineleri Fabrikası kurdu. 1995'te Çelik Kapı Fabrikasını kurdu, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda showroom açtı. Traktör ve değŸişik markaların otomotiv bayiliklerini aldı. Ankara'da akaryakıt istasyonu işletmeciliğŸi yaptı. Konut inşaatı müteahhitliğŸi ile inşaat sektörüne girdi. Filiz Tarım Makineleri AŞ, Filiz Otomotiv Ticaret Limited Şirketi, Filiz Çelik Mamulleri Ticaret Limited Şirketi ve Filiz Tarım ve Hayvancılık Ticaret Limited Şirketinde Yönetim Kurulu BaşkanlığŸı yaptı. Çankırı Çerkeş ilçesinde et, hayvancılık, süt ürünleri tesisi bulunmaktadır. 

Orta düzeyde İngilizce bilen Filiz, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

 

MUHAMMED EMİN AKBAŞOĞLU KİMDİR ?

 

Aslen Çankırı'lı olan( Kurşunlu Taşkaracalar köyü) Muhammed Emin Akbaşoğlu, 1968’de İstanbul Gaziosmanpaşa’da doğdu. Küçükköy İmam Hatip Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Akbaşoğlu ayrıca Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi.

Gaziosmanpaşa MGV İlçe Başkanlığı, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Yerel ve genel seçimlerde Sandık Kurullarında ve Seçim Koordinasyon Merkezlerinde çeşitli kademelerde görev aldı.

27 Mart 1994 seçimlerinden sonra Gaziosmanpaşa Belediyesinde Özel Kalem Müdürü ve Müfettiş olarak, 2003 yılından itibaren Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığında; Hukuk Müşaviri ve 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.

2011 yılında Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığına atandı.

Yavuz Selim Vakfı İstanbul İl Yönetim Kurulu ve Cihannüma Derneği Danışma Kurulu üyesi olup Reyhan Dergisinin Editörlüğünü yapmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesinde İnsan Hakları Hukukunda Yüksek Lisans yapan ve İngilizce ve Arapça bilen Akbaşoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 


Bu haber 7045 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI